24 października 2016

O szeroko rozumianym nowym uwag kilka

To będzie dosyć krótki post. I konkretny również dość. Chciałbym bowiem jakoś podsumować ostatnie kilka miesięcy mojego biegania - miniony sezon w zasadzie. I chyba najlepiej to co się wydarzyło oraz co się nie wydarzyło, co udało mi się osiągnąć, a zwłaszcza czego się nie udało, podsumuje niniejszy obrazek:
Źródło: marekraczkowskicartoons.blogspot.com
Lepiej zapewne jest znana jego pełna wersja, ale ta pozwala mi na pozostawienie małego niedopowiedzenia (to raz) oraz spuszczenia zasłony milczenia (to dwa).
A zatem, pozostawiając to, co za mną, a dążąc do tego, co przede mną, postanowiłem ogłosić światu, za pomocą tegoż bloga (a jakże) moje dalekosiężne maratońskie plany.

Otóż postanowiłem w ciągu najbliższych kilku lat przebiec szesnaście kolejnych maratonów w każdym z województw naszego pięknego kraju.

Założenia do projektu są następujące:
Po pierwsze - trzymam się starej sprawdzonej zasady nie więcej niż dwa maratony w roku; jak więc łatwo policzyć owe kilka lat to minimum osiem.
Po drugie - będę dążył, w miarę możliwości moich i maratonów, do tego, aby startować w biegach ulicznych i na atestowanej trasie, organizowanych w tzw. podstawowym sezonie maratońskim (w skrócie PSM), czyli wiosną (kwiecień-maj) i jesienią (wrzesień-październik).
Po trzecie - na pierwszy ogień idą (a może biegną) te imprezy, z którymi mam rachunki do wyrównania.
Po czwarte - na sam finał pozostawiam sobie maraton na własnym podwórku rzecz jasna.

Uwzględniając powyższe założenia wstępny harmonogram przedstawia się następująco:
 1. Wiosna 2017 - Cracovia Maraton
 2. Jesień 2017 - Maraton Warszawski
 3. Wiosna 2018 - Maraton Łódzki
 4. Jesień 2018 - Wrocław Maraton
 5. Wiosna 2019 - Gdańsk Maraton
 6. Jesień 2019 - Silesia Marathon
 7. Wiosna 2020 - Maraton Dębno
 8. Lato 2020 - Maraton Wigry
 9. Wiosna 2021 - Maraton Opolski
 10. Jesień 2021 - Lubuski Festiwal Biegowy
 11. Wiosna 2022 - Maraton Mazury
 12. Jesień 2022 - Toruń Marathon
 13. Wiosna 2023 - PZU Maraton Lubelski
 14. Jesień 2023 - Maraton Rzeszowski
 15. Wiosna 2023 - Cross Maraton Przez Piekło do Nieba
 16. Jesień 2023 - PKO Poznań Maraton
Pod największym zapytaniem stoją póki co pozycje ósma, dziesiąta, jedenasta i piętnasta. A to z uwagi na termin, trasę lub jedno i drugie. Ale póki co, nie znalazłem w przedmiotowych województwach nic, co by w większym stopniu odpowiadało postawionym na samym początku warunkom brzegowym (zastanawiające jest na przykład, że w Kieleckiem jest organizowany raptem  jeden maraton). Niemniej przez te osiem lat wiele może się zmienić.

A cel najbliższy to urwanie godziny, dwudziestu jeden minut i czterdziestu jeden sekund z mojego maratońskiego debiutu, w tym mieście, w którym ów debiut miał lat temu niemal siedem miejsce. Tak, zamierzam (jak to mawia Trenejro) rozmienić trójkę w Grodzie Kraka.
Źródło: www.magazynbieganie.pl
Czeka mnie wprawdzie ciężka orka i trudne do formy powroty, ale...

5 komentarzy:

 1. Znam ten transparent :-)

  Powodzenia kolego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia Bartek! Piękny projekt i wcale niełatwy - dla mnie przygotowanie do szybkiego maratonu było sporym obciążeniem :) Forza!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z przerażeniem zauważyłem, że przez osiem lat nie zamierzasz przebiec ani jednego górskiego ultra. Niemniej pozostaję przy nadziei, iż może jakiś Marduła Ci się przyplącze, albo rześka połóweczka po skałach. Choćby i w 2017. Chociaż, o ile dobrze widzę, to późną wiosną 2024 jesteś wolny. W takim razie proponuję wspólnego XXI Rzeźnika 2024. Co Ty na to? Umówieni? Pozdrawiam Krystek eM.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł, trzymam kciuki za jego realizację i mam nadzieję, że się uda. Ja również stawiam sobie ambitne cele przed 2017 rokiem biegowym i ponownie wracam do ostrego planowania i biegania. W tym roku bardzo dużo pracy zostało wykonane, i niestety bieganie zaniedbałem. Teraz wracam do treningów, planu biegowego, który ułatwia pilnowanie systematyczności. Miłego. Pozdrawiam, Kamil :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Projekt ambitny, ale plan jest od tego aby go zrealizować. Pisz o tym na bieżąco

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...